10 palców ateizmu - Gadulstwo

„Ateizm rodzi się zwykle z nieczystego sumienia. Niewiara rodzi się z grzechu, nie z rozumowania" - Arcybiskup Fulton Sheen.
 
Takie zdanie św. Jana od Krzyża ciągle brzmi w moich uszach. „Jedno Słowo wypowiedział Ojciec, którym jest Jego Syn, i to Słowo wypowiada nieustannie w wieczystym milczeniu; w milczeniu też powinna słuchać go dusza.”
Jedno Słowo kontra miliardy słów w niezliczonej ilości języków. To wygląda jak Wielki Wybuch Słowa Odwiecznego. „Niech się stanie!” i stało się.
 
palec stworzenia
 
Słowo, które niesie sprawczość i działanie, Słowo, które zmienia niebyt w istnienie, które wydobywa światło z ciemności. Słowo, którego nie opiszą biliony bilionów słów aniołów i ludzi, a człowiek rozdziawia gębę w zachwycie i milknie zamurowany. A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony (por. Mt 12, 36-37) Słucham i boję się czy więcej było słów budujących i podnoszących na duchu, czy bezużytecznych, dołujących i niepotrzebnych. Tym więcej we mnie ateizmu, im więcej gadulstwa i nieujarzmienia języka.
 
O Milcząca Dziewico Matko Słowa! Ty, która usłyszałaś! Usłyszałaś Jego zaproszenie. Bądź pozdrowiona pełna łaski wypraszająca ateistom wiarę, którzy z wdzięczności patrzą na Ciebie z rozdziawioną buzią dziecka!

Komentarze  

0 #3 Anka 2019-10-11 23:39
Hej wielkie dzięki za post !
Cytować
0 #2 Inka 2019-07-20 18:34
Cześć wielkie dzięki za post !
Cytować
0 #1 Justyna 2019-06-26 06:59
Cześć wielkie dzięki za wpis dla nas !
Cytować

Dodaj komentarz