ABC pychy. Przekleństwo.

 

A. Zespół Hakima

Zespół ten jest znany w medycynie od około pięćdziesięciu lat. Swą nazwę bierze od odkrywcy, który zaobserwował tzw. triadę objawów towarzyszącą podwyższonemu do górnych wartości normy ciśnienia płynu mózgowo-rdzeniowego. Stąd inna nazwa tego stanu chorobowego to wodogłowie normotensyjne. Triada objawów to postępujące otępienie, brak koordynacji podczas chodzenia oraz nietrzymanie moczu. Rokowanie jest dobre pod warunkiem operacyjnego polepszenia odpływu płynu mózgowo-rdzeniowego.

B. Jasna strona Kabały.
 Bóg stworzył człowieka na swój obraz i ten obraz został zabrudzony i skażony  grzechem. Kabała szuka tego pierwotnego stanu (obrazu) co ma swoją nazwę: „Gmar Tikun” (końcowe naprawienie) i osiągnięcie tego stanu jest celem studiów kabalistycznych. W tradycji żydowskiej  istnieją cztery poziomy rozumienia Tory:
I    „Pszat” – sens dosłowny,
II   „Remez” – aluzja,
III  „Drasz” – interpretacja,
IIII „Sod” – tajemnica.
Ten ostatni czwarty stopień to cel studiowania kabały. To jak studia matematyczne po wcześniejszym przygotowaniu w szkole podstawowej, gimnazjum i średniej. Tora jest zapisana w języku hebrajskim, w którym nie ma osobnego zapisu numerycznego, stąd litera oznacza jednocześnie cyfrę, a cała Tora jest genialnym szyfrem matematycznym. Kiedyś zmroziła mnie informacja, że hebrajskie "vaw" (ו) to cyfra 6, a zatem www to 666 i apokaliptyczne imię Bestii. Internet powstał po to, żeby ułatwić człowiekowi życie i żeby człowiek miał przez to więcej czasu. Internet stał się jednak wielkim zjadaczem czasu...
 
hebrajski
C. Ciemna strona Kabały.
"Kładziesz przede mną życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo... ( por. Pwt 30,19).
Czerwone nitki, tajemne księgi, magia w kabale praktycznej, Pulsa diNura, a przecież tradycyjna kabała nie ma nic wspónego ze złorzeczeniem, 
magią i instrumentalnym traktowaniem Boga. Ciemna strona kabały to wybieranie śmierci, przekleństwa i łatwej ścieżki do celu. Podsumowując.
Wszystko jest w ręku Boga, a ciemna kabała chce ją otwierać i kraść z niej co się da.

Komentarze  

0 #2 pornona zewnatrz 2019-10-08 17:15
Hi! I could have sworn I've been to this site before but after reading through some of the post I realized it's new to
me. Anyways, I'm definitely glad I found it and I'll
be book-marking and checking back often!
Cytować
0 #1 Cleaning Services 2019-08-30 00:17
I love іt whenevеr people cоme tߋgether and share views.
Ԍreat site, continue the good ѡork!

Feel free tߋ surf tо my webpage: Cleaning
Services: https://metrowidemn.com/pressure-washing
Cytować

Dodaj komentarz